Magyar nyelv és irodalom

• „Nem szerettem a magyart, mert állandóan szövegértést csináltunk. De amikor 87 %-os lett az érettségim, megértettem, hogy erre volt szükségem. Hálás vagyok a felkészítésért.” (Gyuri, egyetemista, volt Budenz alapitványis)
  • „Mindig vártam a magyarórákat, mert sokat vitázhattam. Rengeteg érvelős feladatot kaptunk. Eleinte féltem kiállni a többiek elé beszélni, de soha nem nevettek ki, és a félelem megszűnt. Ma már én vezetek tréningeket.” (Ildi, coach, volt Budenz alapítványis)

Volt már olyan, hogy az apró betűs használati útmutatót többször kellett átolvasnod? Előfordult már, hogy valamiért úgy érezted, nem értik, nem mutatnak empátiát, ha kommunikálsz? Kerültél már olyan helyzetbe, amikor haboztál, mert nem tudtad mit és hogyan mondjál/írjál? Szereted, ha az Te álláspontod érvényesül? Elgondolkodtál már azon, hogy néha könnyebb irodalmi példák segítségével megismerni a világot és önmagunkat? Szereted a művészeteket?

Minderre igyekszünk megoldást találni az iskolánkban. A magyarórákon hangsúlyt kap a klasszikus literatúra megismerése mellett a kortárs irodalom is. Nemcsak olvassuk és értelmezzük a műveket, de törekszünk arra, hogy a diákjaink képesek legyenek önálló gondolatok megfogalmazni, részt venni demokratikus vitában. Az órákon a tanári előadás helyett inkább a diákok önálló ismeretszerzésére helyezzük a hangsúlyt, gyakran szerepel az óráinkon projektfeladat, csoportmunka, portfólió készítése, prezentációk tartása.
Mindenki tehetséges valamiben. Mi azt keressük, hogy miben. Színjátszó szakköröket szervezünk, színházba, kiállításra járunk, szaktárgyi és komplex online versenyeken veszünk részt.
Törekszünk arra, hogy a diákjaink értsék a világot, megtalálják benne a helyüket, ezért adaptáltuk a kompetencia-alapú oktatást, dolgoztuk ki ennek alapján a saját módszerünket.