Őrségi projekttábor - 9. osztály

Kedves Diákjaink!

A harmadik projekttábor az Őrségi Nemzeti Parkban lesz.

Időpont: 2018. október 15 – 16 - 17. (hétfő, kedd, szerda)

Indulás: hétfőn reggel 6.30- kor az iskola épülete elől. (Labanc út)

Utazás: Bérelt busszal

Szállás: Kisrákos Alpaka Panzió

Étkezés: Reggeliről és vacsoráról gondosodunk, az ebédhez bevásárlási lehetőséget biztosítunk.

A várható program: (még sorrendiség módosulhat)

Kb. 9.30 Zalaegerszeg MOL Rt Zalai Finomító megtekintése, 12.00 - kor. Az Őrség általános bemutatása az ÖNP Központi épületében. (történelme; földrajzi adottságai, növény-állatvilág, életmód) Ebéd a „hazaiból”. Őriszentpéter Polgármesteri Hivatal. Találkozás a Polgármester Úrral, beszélgetés az Őrség társadalmi-gazdasági helyzetéről.

Nagyrákos: Völgy – híd; szeres településforma; vallási együttélés; Szala - völgye; (szegényház, jégverem) Pankasz: harangláb. Kisrákos: az Őrség talaja; erdő,- és vadgazdálkodás;

19.00 vacsorát követően esti összefoglalás.

Kedd: 10.00-12.30-ig OPEL Gyár Szentgotthárd, délután Szentgyörgyvölgy, az 1787-ben épült barokk stílusú fakazettás mennyezetű református templomot nézzük meg, majd a Belső Őrség ahol a Veleméri Árpádkori műemléktemplom, a gödörházi harangláb, a Magyarszombatfai Fazekas Múzeum bemutatására, fazekas szakma.

Szerda: A Külső – Őrségben található apátistvánfalvai Határőr kiállítás megismerése. Hársas-tó, Baták háza tökmagolaj ütő megtekintése

Indulás Budapestre 13.00-kor.

Érkezés: Várhatóan szerdán délután 17.00 körül az iskola épülete elé.

Feltétlenül hozzatok tollakat, jegyzetfüzetet, fényképezőgépet, esőkabátot, pulóvert, törölközőt, váltócipőt, diákigazolványt, csapatonként 1db laptopot!

Fekete Anna és Altmár Kristóf

Projektvezetők