Haza, hová?

Az Ukrajnában zajló borzalmas háború árnyékában a diktatúrák áldozatainak emléknapján tartottuk mai ünnepségünket.

„Nincs igazságos háború, nincs igazságos népírtás, de van fel nem dolgozott trauma, vannak elhanyagolt társadalmiproblémák, kirekesztett kisebbségek, eladósított, elszegényített társadalmi csoportok, akik kilátástalanok és elkeseredettek. Minél nagyobb a nyomor, annál több a düh, minél több a düh, annál nagyobb a fogékonyság a háborús uszításra, és minden háború valakiknek sok pénzt hoz.

Építsük közösen tovább azt a világot, amiben nincs szükség fegyverekre, nincs szükség háborúra! Ahol az emberek egymást segítve, egymás örömét keresve, egymásnak lehetőségeket és esélyeket teremtve élnek békében egymással.

Hinnetek kell abban, hogy az életben nincs olyan helyzet, ami ne lenne kezelhető tárgyalásokkal, diplomáciával, egyeztetéssel, kiegyezéssel, és a másik ember másságának elfogadásával…Legyen a Föld a szeretet, az együttérzés és a boldogság bolygója, ne a pusztításé, a fegyvereké és a halálé!”- hangzott el Marikovszky Andrea művészetek és társadalomismeret/etika tanártól, az ünnepi alkalom bevezető beszédében.

Ezt követte a művészetórák médiaismeret részéhez kapcsolódó, tizedikes diákok által készített 3 rövid film bemutatója, és Janne Teller: Ha háború lenne nálunk című regényének dokumentarista játékfilm-adaptációja, a 10.b munkája, Haza, hová? címmel.

Teller szerint a keresztény etika két legfontosabb alapelvéről az emberek megfeledkeztek, ezért írta regényét:

„minden ember egyenlőnek született” és

„ne tedd embertársaddal azt, amit nem kívánsz magadnak”.

Ezt hangsúlyozzuk a mai napon, megrendülten az Ukrajnában zajló borzalmas háború miatt, reménnyel töltődve, hogy hamarosan újra beköszönt a béke!

Gratulálunk diákjainknak a nagyszerű alkotómunkához, amit itt tekinthetünk meg:

Cimkék: : Videók

Nyomtatás